Widok na budynki Zajezdni Kultury w Pleszewie

Galeria Zajezdnia

Galeria Zajezdnia

Galeria Zajezdni Kultury to przestrzeń do prezentowania talentów, umiejętności i pasji lokalnych artystów. Tu nikt nie ocenia, nie robi selekcji, nie odmawia. Tutaj twórcy maja swoje okno na świat i niejednokrotnie pierwszą szansę, by ich dzieła ujrzał szeroki świat. Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi talentami, twórczością. Jesteśmy tu dla Was…

Grafika przedstawia logotyp Galerii Zajezdnia

Grafika to 3 kolorowe pasy poziome poszarpane na lewych i prawych krawędziach. Pasy są tej samej długości i szerokości. Patrząc od góry pasy mają następujące kolory: fioletowy, czerwony i zielony.

Wystawa fotograficzna „Sprawiedliwość” Piotra Wójcika.

23 wrze 2022 – 15 paź 2022

Piotr Wójcik jest fotoreporterem, dokumentalistą, wykładowcą na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. To autor fotoreportaży i dokumentalnych projektów fotograficznych, filmowych i multimedialnych. Od 1989 roku fotoreporter a od 2000 roku do 2011 roku szef działu fotograficznego Gazety Wyborczej. Od 1994 roku do 1999 roku corocznie laureat nagród w konkursach Polskiej Fotografii Prasowej. W 2022 roku nagrodzony w konkursie Grand Press Photo za fotografię przedstawiającą uchodźców z Ukrainy. Autor książek pt: „Cyganie z obu stron Karpat”, „Polskie Wolności”, „Sprawiedliwość”. Ostatnie jego projekty dokumentalne to: „Bytom – Pamięć Pracy”, „Wolności PL-RU”, „Katowice 150+1”, „30/100_PL. 30 lat Wolności” i „Sprawiedliwość”.”

Grafika przedstawia akwafortę. Rok powstania 1995. Autor Monika Belak. Tytuł: Baszta II. Akwaforta jest przykładem wklęsłej techniki druku, czyli takiej, w której grafika powstaje dzięki odbiciu na papierze rysunku wykonanego w płycie. Grafika wygląda następująco: na horyzoncie który przebiega poniżej środka czarnej kartki umiejscowione jest od lewej słońce składające się z dużej liczby białych kresek tworzących koło. W centralnej cześci grafiki w tej samej linii stoi prostokątna baszta nie wypełniona niczym. Wygląda jak prostokąt z koroną. A na prawej stronie znajduje się druga baszta w kształcie prostokąta. Część zakreślona liniami pionowymi z prawej na lewo tworzy regularny kwadrat. Do baszty po prawej stronie dostawiona jest linia która łączy się z podłożem i koroną baszty tworząc trójkąt. Na tej linii ułożone są kolejno od góry mały trójkąt w wpisanym kwadratem wypełniony liniami, kwadrat przecięty liniami oraz kwadrat wypełniony cały liniami z wpisanym w środek kołem i trójkąt ucięty na linii horyzontu cały wypełniony liniami. Od linii horyzontu od baszty lewej, rozchodzą sie linie proste w kierunku dołu kartki i linie pionowe od drugiej baszty dając złudzenie odległości jaka dzieli nas od tych obiektów.

LINIE ŻYCIA. Grafika i rysunek Moniki Kowalskiej.

16 wrze 2022 – 31 paź 2022, Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Monika Kowalska |de domo Belak|
Urodziła się w Krotoszynie i tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja. Następnie przeniosła się do Pleszewa. Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1995 rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Publicznych w Kowalewie. Ukończyła studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, Studia Podyplomowe z zakresie doradztwa zawodowego na wydziale UAM w Kaliszu oraz posiada uprawnienia z zakresu bibliotekarstwa. Systematycznie powiększa swój dorobek zawodowy i artystyczny szczególnie w zakresie grafiki i rysunku linearnego. Zainteresowanie grafiką zrodziło się podczas studiów w pracowni prof. Andrzeja Nawrota.
Wracając do początków drogi artystycznej Moniki warto tutaj wspomnieć o częstych spotkaniach w Muzeum Regionalnym podczas których ówczesny dyrektor Jerzy Szpunt (artysta plastyk, dyrektor w latach 1983- 2008) z dużym zaangażowaniem promował młodych artystów. Częste spotkania, rozmowy, wspólne malowanie. Bezcenne wskazówki, nierzadko krytyka. Spotykałyśmy się z Moniką wielokrotnie na takich zajęciach w muzeum. Wspomnieniem wracam do tego okresu też nie bez powodu, bo krótko po ukończeniu studiów odbyła się właśnie tam pierwsza indywidualna wystawa Moniki. Podsumowując twórczość artystki posłużę się słowami dyrektora Muzeum Jerzego Szpunta, który w roku 1997 tak pisał: „Grafiki Moniki Kowalskiej są wieloznaczne i każdy ma prawo je interpretować wedle własnych skojarzeń – nie sposób je zobiektywizować. Zwraca uwagę jednak skondensowana i wybiórcza prostota form, znaczeń, symboli, które bardziej są przekazem uczuć niż treści, są poetycką metaforą. Bo co znaczy baszta? Dawno wysterylizowany twór minionych epok w horyzoncie….pejzażu? Czym jest rozłożysty dąb czy aby słońce? Na niewielkim formacie jeszcze mniej form – tym bardziej uporządkowana wieloznaczność.”
Monika Kowalska od lat związana jest z Pleszewem. W wolnym czasie tworzy rysunki i jak sama o nich mówi „są to linie które powstają w różnych okolicznościach. W sytuacjach trudnych i szczęśliwych zawsze ma przy sobie notatnik w którym skrzętnie je notuje…przenosząc nas w świat metafizycznych doznań”

Fotografia przedstawia dwie ściany Galerii w Zajezdni Kultury w Pleszewie obklejone kolorowymi płytami winylowymi. Na ich tle po lewej stronie zdjęcia stoi grupa osób zwiedzających, oglądających płyty i słuchających mężczyzny będącego autorem wystawy a ukrywającego się pod pseudonimem Człowiek Artysta, który opowiada o powstaniu kolekcji. Człowiek Artysta opowiadając wskazując kolejne płyty, wymienia autorów tych malunków na płytach i historie ich powstania.

Wystawa Artystycznych Płyt Winylowych.

02 lip 2022 – 29 lip 2022

Płyty Winylowe jako nośnik muzyczny przechodzi prawdziwy renesans użytkowy jak i kolekcjonerski wśród słuchaczy i zajawkowiczów na całym świecie. Dlaczego więc nie wykorzystać Winyli jako podłoże do działań artystycznych? Ponad 100 artystów z całej Polski z takich dziedzin sztuki jak graffiti, malarstwo, szablon, wlepki, mural, tatuaż, szeroko rozumiany Street Art, wzięło udział w akcji Tworzenia Artystycznych Płyt Winylowych. Efektem pracy Artystów jest niesamowita kolekcja, która ciągle się rozrasta. Celem tej wystawy było pokazanie odbiorcom jak różnorodne może być podejście do sztuki, koncepcja myślenia, warsztat artystyczny jak i forma przekazu poprzez wybrane medium, którym posługuje się Artysta. Była to pierwsza w Polsce wystawa Artystycznych Płyt Winylowych.
Pomysłodawcą utworzenia kolekcji jest: CZŁOWIEK ARTYSTA pasjonat ulicznej sztuki, malarstwa, zróżnicowanych form artystycznych. Założyciel pierwszego wideobloga o Ulicznej Sztuce, Street art , Graffiti na Polskim YouTube. Współpracuje z Fundacjami, prowadzi zajęcia z młodzieżą, dzieciakami i seniorami z różnych dziedzin sztuki. Prowadzi warsztaty i wykłady o Graffiti i Street art na uczelniach wyższych. Uliczna Sztuka to dla niego drogowskazy, komunikaty, wskazujące drogę w zatłoczonej Miejskiej Dżungli. Specjalizuje się w Sztuce wycinania kolażu. Technikę tą odkrył w Międzynarodowej Szkole Projektowania Ubioru na kierunku kostiumografia teatralna. Zdolności artystyczne rozwijał na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym na kierunku Grafika. Współtworzy wystawy i wydarzenia kulturalne na terenie całej Polski…

Fotografia przedstawia olejny obraz malarski Mariana Bogusza z roku 1947 zatytułowane Kompozycja Na Czarnym Kartonie

Bogusz Znany i Nieznany.

10 czer 2022 – 30 czer 2022, Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Wystawa jest efektem konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie i Zajezdnię Kultury w Pleszewie pod patronatem Kompaktowe Miasto Pleszew oraz Muzeum Regionalne w Pleszewie mającym na celu przybliżenie sylwetki artysty urodzonego w Pleszewie i rozwijanie zainteresowania, popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Mariana Bogusza.

Marian Bogusz (1920-1980) jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sztuki nowoczesnej okresu powojennego urodził się w Pleszewie. Artysta, którego dzieła i osobowość przez ponad trzydzieści lat kształtowały oblicze sztuki awangardowej. Był malarzem, rzeźbiarzem, autorem realizacji przestrzennych, scenografem, aktywnym inicjatorem wydarzeń artystycznych. Człowiek legenda. Pełen pasji marzyciel, który wprowadzał sztukę w życie codzienne przeciętnego człowieka. Trudna osobowość – tworząca w trudnych czasach.

Najważniejszym zadaniem konkursu jest rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów, którzy już w tak młodym wieku maja szanse mieć swoją pierwszą wystawę pokonkursową w Galerii Zajezdni. Oczywiście nie wszystkich spotkał ten zaszczyt bo selekcji prac dokonała komisja konkursowa w której skład weszli artyści plastycy z terenu gminy Pleszew i nie tylko.
Artystka malarka, witrażystka Magdalena Głoskowska-Drytkiewicz z Chocza, graficzka i pedagog Monika Kowalska z Kowalewa, artysta malarz i pedagog Tomasz Niemann z Pleszewa, artysta malarz Sławek Danielski z Pleszewa i plastyk, pedagog i komisarz wystawy Iwona Wieruszewska.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta i gminy Pleszew. Oczywiście nie wykluczamy, zgłoszeń z innych rejonów Polski, każda praca, która się pojawi w Zajezdni będzie brana pod uwagę. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: 1-3, 4-8 oraz szkoły ponadpodstawowe |liceum, technikum i szkoły zawodowe|
Zależy nam, aby konkurs nabrał formatu ogólnopolskiego i na stałe u nas zagościł – ze względu na to choćby, że największa kolekcja dzieł Bogusza znajduje się w pleszewskim Muzeum. To taki nasz skarb stanowiący dużą wartość kulturalną nie tylko dla naszej społeczności lokalnej ale całej Polski, właśnie my powinniśmy chwalić się wiedzą na temat artysty oraz kolekcją w całej Polsce i zagranicą.

Ogłoszenie konkursu nastąpiło 11 marca 2022 roku a zakończenie 13 maja 2022 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 30 maja 2022 roku.

Tekst: I.Wieruszewska.

Protokół z dnia 20 maja 2022 z posiedzeniu Jury I Edycji Konkursu Plastycznego BOGUSZ ZNANY I NIEZNANY

Jury w składzie:
Przewodniczący komisji: Magdalena Głoskowska – Drytkiewicz, artysta plastyk – Chocz
Członek komisji: Monika Kowalska – artysta plastyk, pedagog – Kowalew
Członek komisji: Tomasz Niemann, artysta plastyk, pedagog – Pleszew
Członek komisji: Sławomir Danielski, artysta plastyk – Pleszew
Komisarz konkursu: Iwona Wieruszewska, plastyk, pedagog – Lenartowice

W dniu 20 maja 2022 roku wyłoniono 24 laureatów I edycji konkursu. Na konkurs nadesłano 220 prac z ok. 10 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych oraz od uczestników indywidualnych z terenu gminy i powiatu pleszewskiego.
Zgodnie z regulaminem nadesłane i dostarczone prace nie podlegają zwrotowi, a Organizator zastrzega sobie prawo publikacji nadesłanych prac.
Prace nie spełniające kryteriów regulaminowych nie podlegały ocenie Jury.
Zgodnie z regulaminem prace były oceniane w IV kategoriach wiekowych.
Prace wybrane przez Jury rozpatrywano pod kątem autentyczności przekazu plastycznego, ocenianie było zaangażowane w kreację malarską, kompozycję, treść inspirowaną twórczością Mariana Bogusza oraz walory estetyczne.

Jury nagrodziło łącznie 24 osoby, przyznając 9 nagród oraz 15 wyróżnień Oraz nagrody dodatkowe: Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew i Dyrektora Zajezdni Kultury

KATEGORIA I klasy 1-3
NAGRODY
1. Lena Wojtaszek, ZSP Kowalew, kl. I A, lat 8
2. Zuzanna Lewicka, ZSP 3 Pleszew, kl. III C, lat 10
3. Malwina Jelak, ZSP Taczanów II, Zajezdnia Kultury, kl. III, lat 10

WYRÓŻNIENIA
1. Michalina Wiśniewska, kl. I c, ZSP 3, Pleszew
2. Jan Kulas, ZSP Kowalew, kl. III B, lat 10
3. Adam Kosiński, SP Broniszewice, kl. III, lat 10
4. Antoni Kuczkowski, ZSP 3 Pleszew, kl. I C
5. Anastazja Trawińska, ZSP 3, Pleszew kl. I C

KATEGORIA II klasa 4 – 6
NAGRODY
1. Małgosia Szymczak, ZSP 3 Pleszew, kl. IV , lat 11
2. Julia Sitarz, ZSP 2, kl. IV A, Pleszew, lat 11
3. Eva Hrihel, ZSP 3, kl. V B, Pleszew, lat 11

WYRÓŻNIENIA
1. Adam Świgoń, ZSP 3, Pleszew, kl. VD, lat 11
2. Franciszek Pietrzak, ZSP Taczanów II kl. V, l.12
3. Gabriela Wojnowska, ZSP Kowalew, kl. VI
4. Julia Sopniewska, ZSP Kowalew, VA lat 11
5. Barbara Palczewska, ZSP nr 1, Pleszew, kl. IV b lat 11

KATEGORIA III klasy 7-8
NAGRODY
1. Wiktoria Marcinkowska, ZSP Kowalew, kl. VIII C
2. Martyna Sobczak, ZSP Broniszewice, kl. VIII
3. Zuzanna Pietrzykowska, ZSP Chocz, kl. VII

WYRÓŻNIENIA
1. Julia Krucka, ZSP Lenartowice, kl. VII
2. Oliwia Urbaniak, ZSP Kowalew, kl. VII
3. Aleks Kałużny, ZSP 1 Pleszew, kl VII, lat 13
4. Adrianna Klötzel, ZSP Kowalew, kl. VII B
5. Julia Radke, Szkoła Specjalna nr 4, Pleszew, lat 15

Kategorii IV nie zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew – Filip Niemczewski |ZSP nr 1|
Nagroda Dyrektora Zajezdni Kultury – Lena Walerowicz |ZSP nr 3|.

Na zdjęciu widzimy uśmiechniętą Monikę Marek na otwarciu swojej wystawy w Galerii Zajezdni Kultury w Pleszewie. Monika trzyma goździk w kolorze białym. Obok stoi kobieta z dzieckiem. W tle obrazy artystki.

DOŚĆ OSOBISTE – Wystawa malarstwa Moniki Marek.

22 kwie 2022 – 27 maj 2022, Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Monika w swoich obrazach podejmuje wiele wydawałoby się odrębnych tematów a jednak tworzą one jednolitą całość . Spoiwem
wiążącym wszystkie prace jest niewątpliwie kolor i to co z nim robi.  Artystka umiejętnie wykorzystując mocne a może lepiej powiedzieć ” brutalne ” / ale jak piękne/ kontrasty wzmaga ekspresję do granic wytrzymałości , uzyskując przy tym wypowiedzi o różnej temperaturze emocji : od burzy aż do lekkich subtelności . Cieszy mnie ta różnorodność i pełen profesjonalizm twórczy. Nie sposób nie zachwycić się tą wystawą . Moniko dziękuję, że mogłem to zobaczyć !!!
Jaś Lewandowski.

Monika Marek absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu o specjalizacji działania multimedialne (2001-2006). Praca dyplomowa w pracowni malarskiej Mariana Stępaka. Wystawa „Dość osobiste…” to malarstwo wielkoformatowe, ekspresyjne, pełne intensywnych kolorów. Zawsze musiałam mieć przestrzeń, szeroki pędzel i masę farby – śmieje się autorka. Poprzez zróżnicowaną fakturę i różnorodność barw wyrażam swoje emocje… Prace powstały w ostatnich kilku miesiącach a tytuł wystawy związany jest z ostatnimi przeżyciami autorki…stąd portrety, ale też abstrakcje pełne emocji.
Kontakt z artystką : tel. 509 979 013 e-mail: lewandowska.marek@gmail.com

Zdjęcie przedstawia uczestników otwarcia wystawy stojacych w holu Zajezdni Kultury

Ukraina w Europie. Sztuka bez granic.

30 mar 2022 – 07 maj 2022, Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Wystawa malarstwa artystów ukraińskich. Obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji Krzysztofa Bierły. Malarze ukraińscy szkoły lwowskiej to światowa elita, kontynuatorzy malarstwa francuskiego i polskiego. Ludzie są wszędzie tacy sami i tego samego pragną. Tylko politycy i granice nas dzielą. Ta wojna na Ukrainie to pokazuje. Celem tej wystawy jest to pokazać, że Sztuka nas łączy. Dla niej nie ma granic… Wystawa jest tego przykładem. Na wystawie znajdują się obrazy: Oleny Burdasz, Daniela Doboszyńskiego, Włodzimierza Marczuka, Grigorija Szkurienko.

Zdjęcie zrobione podczas otwarcia wystawy o nazwie KOSMOS? BYŁEM, NIE POLECAM, będącej prezentacją prac Sławomira Dery. Na fotografii od lewej stoją Slawomir Dera - autor prac, Slawomir Danielski z żona. Za nimi widac fragment wystawy.

Kosmos? Byłem, nie polecam. Wystawa kolaży Sławomira Dery.

04 luty 2022 – 01 kwie 2022, Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Moje kolaże składają się na opowieść o cywilizacji, której przedstawiciele osiągnęli rozwój tak wysoki, że niemal wyparli ze słownika słowo „niemożliwe”. Potrafią fotografować gwiazdy, które wygasły miliony lat temu. A nawet wydrukować działające serce. I zastąpić nim to prawdziwe. To gatunek, który umie dostrzec cud w kropli deszczu płynącej po szybie i w sposobie, w jaki światło migocze pośród liści. Jest zdolny kochać do szaleństwa, marzyć i tworzyć sztukę, która rozświetli najgłębsze zakamarki duszy. Z drugiej strony, moi bohaterowie robią rzeczy niezrozumiałe. Plądrują i zarzynają swoją planetę – jedyny dom pośród niegościnnej pustki kosmosu. Nie umieją żyć bez wojen, upojeni władzą i posiadaniem. W swoim egoizmie tak rozepchnęli się łokciami, że inne gatunki wymierają, by zrobić im miejsce. Produkują, gromadzą, marnują i wyrzucają na potęgę. Bez opamiętania. Stworzyli dla siebie rzeczywistość, którą chciałoby się omijać z daleka. Niedorzeczną, coraz bardziej opresyjną i coraz mniej przyjazną. W ich domach stoją po dwa telewizory, w garażach po dwa auta, na ścianach wiszą dyplomy, w bankach leżą oszczędności, a ich lodówki pękają od jedzenia. A mimo to, są coraz bardziej zagubieni, coraz bardziej samotni i coraz mniej szczęśliwi. Hamulec pękł, a oni pędzą jak szaleni, w dół, po równi pochyłej. Świetnie się przy tym bawiąc.
Sławomir Dera.

Wystawa komfort rzeczy

Komfort rzeczy- wystawa powarsztatowa.

19.11.2021 – 03.12.2021

Bezpieczeństwo funkcjonowania w przestrzeni codzienności, często wiąże się z posiadaniem przedmiotów osobistych, które odpowiednio przez nas dopasowanie do naszych upodobań i sposobu funkcjonowania, dają nam przyjemność z przeżywania dnia codziennego. Wiążą się one często z codziennymi naszymi rytuałami czy powtarzalnym rytmem dnia lub po prostu z relaksem. Celem warsztatów było stworzenie od podstaw (ukształtowanie własnymi dłońmi) przedmiotu osobistego użytku – który intuicyjnie i intencjonalnie spełni jak najlepiej nasze potrzeby. Osobiście stworzony przedmiot zanim stał się własnością autora, eksponowany był w holu Zajezdni Kultury.
Warsztaty powstały we współpracy z: Ilona Djoniziak, Łaszew 11| Spotkania|Działania|Sztuka i Iwona Wieruszewska| Galeria Zajezdnia

Zdjęcie przedstawia otwarcie wystawy Podróżobranie

Podróżobranie| fotografia| Agata Brania

29.10.2021 – 10.01.2022, Kurator: I. Wieruszewska

Agata Brania absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pasjonatka zdrowego trybu życia, podróży i miłośniczka fotografii. To na swoich zdjęciach właśnie uchwycą  zaskakujący ją świat.  Ceni sobie różne formy podróżowania, bo każda przygoda wnosi coś w życie człowieka, niezależnie od jej długości i przebytych kilometrów. Jej pasja rozwinęła się w okresie studenckim, kiedy po raz pierwszy skorzystała z programu Erasmus i rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Lizbonie. Dobór zdjęć na wystawę ukazuje różne oblicza świata,, by ta różnorodność pokazywała ludziom, szczególnie młodym, że podróże są możliwe, że są na każdą kieszeń i że tylko trzeba się odważyć i ruszyć w drogę”. Wystawa zatytułowana PodróżoBranie to tylko wycinek z przemierzonych z aparatem 49 państw na 4 kontynentach.

Zdjęcie przedstawia autorkę podczas wernisażu

Moja droga na księżyc.  Wystawa malarstwa Magdaleny Głoskowskiej – Drytkiewicz

20.08.2021  – 08.10.2021, Kurator: I. Wieruszewska

Magdalena Głoskowska – Drytkiewicz urodzona Godziesze Wielkie w 1977 roku na stałe mieszka w Choczu. Absolwentka Liceum Plastycznego w Poznaniu o specjalizacji gobelin i Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunku malarstwo w architekturze, specjalizacja: projektowanie witrażu.
Od 2003 roku prowadzi pracownię artystyczną. A od 2019 pracownia ta stanowi też galerię o nazwie „Kolorowy Ptak”.
Poszukująca nowych form, tworząca od zawsze połączyła swoją pasję do sztuki z pracą i tak w pracowni powstają głównie obrazy i witraże. Prace artystki trafiły do wielu domów w Polsce jak i zagranicą.

Zdjęcie przedstawia autora podczas wernisażu

Historie złożone. Wystawa malarstwa Sławomira Danielskiego

18.06.2021 – 06.08.2021, Kurator: I. Wieruszewska

Sławomir Danielski urodzony w 1986 roku w Pleszewie. Studia Plastyczne UAM Kalisz, pracownia rzeźby. Pierwsze kroki artystyczne to sztuka ulicy – graffiti. Z czasem styl i doświadczenie przenosi na płótno, dzięki czemu wypracowuje sobie swoją własną artystyczną tożsamość. Powraca w swojej twórczości do korzeni graffiti łącząc ją z techniką szablonową a tym samym sięgając do spuścizny pop – artu. Czytelnie i efektownie maluje swoje postacie, które są nośnikami jego emocji. Artysta podkreśla – nie postacie są ważne, ale sytuacja w której się znalazły…

Zdjęcie przedstawia osoby oglądające prace podczas wystawy

Nieznane oblicza Azji i Oceanii. Anna Plucińska – fotografia.

22.10.2020 – 18.06.2021

Wystawa fotograficzna, reportażowa z wyjazdu na Filipiny, Indonezje i Nową Gwinee.
Anna Plucińska – pleszewianka swoją podróżniczą pasję odkryła w 2016 roku kiedy wyjechała na 2 miesięczny wolontariat do indonezyjskiej szkoły. Podróżniczka bez planu zawsze ma przy sobie namiot, który staje się jej domem oraz aparat. Często mieszka z lokalnymi rodzinami i uczy się ich życia i kultury. Wystawa jest zbiorem najciekawszych zdjęć, które udało się jej udokumentować wspólnie z kolegą Patrykiem Rebą.