Widok na budynki Zajezdni Kultury w Pleszewie

Galeria Zajezdnia

Galeria Zajezdnia

Galeria Zajezdni Kultury to przestrzeń do prezentowania talentów, umiejętności i pasji lokalnych artystów. Tu nikt nie ocenia, nie robi selekcji, nie odmawia. Tutaj twórcy maja swoje okno na świat i niejednokrotnie pierwszą szansę, by ich dzieła ujrzał szeroki świat. Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi talentami, twórczością. Jesteśmy tu dla Was…

Grafika przedstawia logotyp Galerii Zajezdnia

Wystawa komfort rzeczy

Komfort rzeczy- wystawa powarsztatowa.

19.11.21 – 03.12.21

Bezpieczeństwo funkcjonowania w przestrzeni codzienności, często wiąże się z posiadaniem przedmiotów osobistych, które odpowiednio przez nas dopasowanie do naszych upodobań i sposobu funkcjonowania, dają nam przyjemność z przeżywania dnia codziennego. Wiążą się one często z codziennymi naszymi rytuałami czy powtarzalnym rytmem dnia lub po prostu z relaksem. Celem warsztatów było stworzenie od podstaw (ukształtowanie własnymi dłońmi) przedmiotu osobistego użytku – który intuicyjnie i intencjonalnie spełni jak najlepiej nasze potrzeby. Osobiście stworzony przedmiot zanim stał się własnością autora, eksponowany był w holu Zajezdni Kultury.
Warsztaty powstały we współpracy z: Ilona Djoniziak, Łaszew 11| Spotkania|Działania|Sztuka i Iwona Wieruszewska| Galeria Zajezdnia

Zdjęcie przedstawia osoby oglądające prace podczas wystawy

Nieznane oblicza Azji i Oceanii. Anna Plucińska – fotografia.

22.10.2020 – 18.06.2021

Wystawa fotograficzna, reportażowa z wyjazdu na Filipiny, Indonezje i Nową Gwinee.
Anna Plucińska – pleszewianka swoją podróżniczą pasję odkryła w 2016 roku kiedy wyjechała na 2 miesięczny wolontariat do indonezyjskiej szkoły. Podróżniczka bez planu zawsze ma przy sobie namiot, który staje się jej domem oraz aparat. Często mieszka z lokalnymi rodzinami i uczy się ich życia i kultury. Wystawa jest zbiorem najciekawszych zdjęć, które udało się jej udokumentować wspólnie z kolegą Patrykiem Rebą.

Zdjęcie przedstawia autora podczas wernisażu

Historie złożone. Wystawa malarstwa Sławomira Danielskiego

18.06.2021 – 06.08.2021, Kurator: I. Wieruszewska

Sławomir Danielski urodzony w 1986 roku w Pleszewie. Studia Plastyczne UAM Kalisz, pracownia rzeźby. Pierwsze kroki artystyczne to sztuka ulicy – graffiti. Z czasem styl i doświadczenie przenosi na płótno, dzięki czemu wypracowuje sobie swoją własną artystyczną tożsamość. Powraca w swojej twórczości do korzeni graffiti łącząc ją z techniką szablonową a tym samym sięgając do spuścizny pop – artu. Czytelnie i efektownie maluje swoje postacie, które są nośnikami jego emocji. Artysta podkreśla – nie postacie są ważne, ale sytuacja w której się znalazły…

Zdjęcie przedstawia autorkę podczas wernisażu

Moja droga na księżyc.  Wystawa malarstwa Magdaleny Głoskowskiej – Drytkiewicz

20.08.2021  – 08.10.2021, Kurator: I. Wieruszewska

Magdalena Głoskowska – Drytkiewicz urodzona Godziesze Wielkie w 1977 roku na stałe mieszka w Choczu. Absolwentka Liceum Plastycznego w Poznaniu o specjalizacji gobelin i Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunku malarstwo w architekturze, specjalizacja: projektowanie witrażu.
Od 2003 roku prowadzi pracownię artystyczną. A od 2019 pracownia ta stanowi też galerię o nazwie „Kolorowy Ptak”.
Poszukująca nowych form, tworząca od zawsze połączyła swoją pasję do sztuki z pracą i tak w pracowni powstają głównie obrazy i witraże. Prace artystki trafiły do wielu domów w Polsce jak i zagranicą.

Zdjęcie przedstawia otwarcie wystawy Podróżobranie

Podróżobranie| fotografia| Agata Brania

29.10.21 – 10.01.22, Kurator: I. Wieruszewska

Agata Brania absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pasjonatka zdrowego trybu życia, podróży i miłośniczka fotografii. To na swoich zdjęciach właśnie uchwycą  zaskakujący ją świat.  Ceni sobie różne formy podróżowania, bo każda przygoda wnosi coś w życie człowieka, niezależnie od jej długości i przebytych kilometrów. Jej pasja rozwinęła się w okresie studenckim, kiedy po raz pierwszy skorzystała z programu Erasmus i rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Lizbonie. Dobór zdjęć na wystawę ukazuje różne oblicza świata,, by ta różnorodność pokazywała ludziom, szczególnie młodym, że podróże są możliwe, że są na każdą kieszeń i że tylko trzeba się odważyć i ruszyć w drogę”. Wystawa zatytułowana PodróżoBranie to tylko wycinek z przemierzonych z aparatem 49 państw na 4 kontynentach.