Widok na budynki Zajezdni Kultury w Pleszewie

XXVI Wielkopolski Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Wielkopolski Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – Pleszew 2022

Grafika kolorowa przedstawia na ciemno złotym tle umiejscowioną w jej centalnym miejscu choinkę świąteczną w formie artystycznej grafiki, jakby wycinanki z widocznymi ozdobami w postaci falbanek imitujących ozdobne łańcuchy oraz kulek imitujących bombki. Choinka jest w kolorach złotym i czarnym. Choinka jest w ramce koloru srebrnego, która to ramka ma symbolizować kształt kartki pocztowej. Po lewej i po prawej stronie tej srebrnej ramki znajdują sie po 3 wizerunki przyporów, którymi sie takie kartki tworzy. I tak po lewej stronie srebrnej ramki widzimi kształty przypominajace nożyczki w kolorze złotym (innych odcień złotego koloru niż tło), niżej kształt pędzelka w kolorze białym i jeszcze niżej kredka gdzie jej kształt jest zobrazowany kolorem czarnym. Analogicznie po prawej stronie widnieje obrys koloru czarnego przypominający ołówek, niżej w kolorze białym mamy kształt tubki z klejem i jako ostatni jest w kolorze jasno złotym kształt flamastra.

Ważne daty:

I data
Termin nadesłania prac:
do 03 grudnia 2022 roku.

II data
Finał konkursu:
w dniu 17 grudnia 2022 roku.

Opis wydarzenia:

Zachęcamy do wzięcia udziału w XXVI Wielkopolskim Konkursie Plastycznym Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – Pleszew 2022.

Celem konkursu jest prezentacja twórczości dzieci i młodzieży ukazująca radość, klimat i nastrój ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Prace konkursowe starannie zapakowane z IMIENNYM WYKAZEM I PODZIAŁEM NA KATEGORIE WIEKOWE należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 03.12.2022r. |sobota| na adres Domu Kultury w Pleszewie, ul. Kolejowa 3, 63-300 Pleszew.

Szczegóły konkursu są ujęte w rubryce „Do Pobrania” w plikach o nazwie: Kartka Bożonarodzeniowa 2022 – Regulamin Konkursu oraz Kartka Bożonarodzeniowa 2022 – Karta Zgłoszenia.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród i wyróżnień, którym towarzyszyć będzie uroczysty koncert świąteczny, odbędzie się w dniu 17 grudnia 2022 r. (sobota) o godz. 16.00 w Domu Kultury w Pleszewie, ul. Kolejowa 3, 63- 300 Pleszew.

Zapraszamy do zabawy w sztukę !!!