Widok na budynki Zajezdni Kultury w Pleszewie

Sztos – Konkurs Fotograficzny

Sztos – Konkurs Fotograficzny

Grafika jest czarno-biała i przedstawia logotyp konkursu a tłem do tego logotypu jest mocno rozjasnione, wręcz mleczne zdjęcie z lotu ptaka pokazujące teren kolejowy znajdujący się w Pleszewie, pomiędzy budynkami Zajezdni Kultury a pleszewską Biblioteką. Logotyp konkursy przedstawia za pomocą czarnych kresek klisze fotograficzną skręconą w proporcji długości 2/3 do 1/3 z przecinkami oznaczającymi perforacje kliszy przy jej krawędziach z literami na początku tej kliszy tworzącymi wyraz Sztos. Pod klisza na dłuższym jej kawałku widnieje dopisek: konkurs fotograficzny.

Ważne daty:

I data
Termin nadesłania prac:
do 10 lutego 2023 roku.

II data
Finał konkursu:
w dniu 21 kwietnia 2023 roku.

Opis wydarzenia:

Zajezdnia Kultury w Pleszewie zaprasza twórców powyżej 12 roku życia do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Sztos”.
Nadesłane prace mogą być kreacją artystyczną lub mogą dokumentować wydarzenia kulturalne, polityczne, sportowe, życie codzienne itp.
Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 fotografii.

Nagrody:
Organizator przewidział następujące nagrody:
I miejsce – 1500 złotych
II miejsce – 1200 złotych
III miejsce – 1000 złotych

Ponadto zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach dodatkowych :
Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew za kompaktowe zdjęcie – 500 złotych
Pleszew to pierwsze polskie kompaktowe miasto15 – zorganizowane zgodnie z ideą, że wszystko co mieszkańcom potrzebne na co dzień oddalone jest nie dalej niż kwadrans od miejsca zamieszkania. Zdjęcie musi być wykonane na terenie Pleszewa.

Nagroda Dyrektora Zajezdni Kultury za zdjęcie kolejnictwa – 500 złotych
Zdjęcie ma przedstawiać tereny kolejowe, elementy związane z transportem kolejowym oraz rzeczy związane z dziedzictwem kolejowym.

Termin nadesłania prac: 10 luty 2023

Szczegóły konkursu są ujęte w rubryce „Do Pobrania” w plikach o nazwie: SZTOS 2023 – Regulamin Konkursu oraz SZTOS 2023 – Karta Zgłoszenia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.