Strona główna Program Akademia śpiewu
Zdjęcie przedstawia zajęcia wokalne

Akademia śpiewu

Dom Kultury w Pleszewie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych dzieci, młodzież, a także dorosłych do nauki w Akademii Śpiewu.

Zajęcia wokalne w Akademii Śpiewu skierowane są do wszystkich chętnych, którzy pasjonują się muzyką, pragną realizować swoje zamiłowania, zainteresowania śpiewem, rozwijać się muzycznie. Zajęcia będą odbywać się pod kierunkiem profesjonalnego pedagoga, wokalisty z długoletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej Wioletty Kuchta i są propozycją dla rozwijania talentów muzycznych, wokalnych dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się w trybie stacjonarnym, w siedzibie Domu Kultury w Pleszewie 2 razy w tygodniu, w grupach wiekowych i będą obejmować: ćwiczenia prawidłowej emisji głosu, ćwiczenia dykcji, pracę nad interpretacją utworu.

Podczas zajęć wokalnych uczniowie będą uczyć się wykonywać utwory solo oraz w duetach, tercetach, a także w większych zespołach wokalnych. Będą rozwijać swój słuch muzyczny, poczucie rytmu, wrażliwość na piękno muzyki, muzykalność poznawać różne gatunki muzyczne.

Zajęcia są dostosowane do indywidualnych możliwości i predyspozycji wokalnych ucznia. Każda osoba zainteresowana nauką w Akademii Śpiewu odbędzie przesłuchanie z predyspozycji muzycznych.

Naukę w akademii mogą podjąć:

  • dzieci od lat 7
  • młodzież, studenci
  • wokaliści pragnący szlifować swoje zdolności
  • amatorzy nieposiadający przygotowania muzycznego
  • kandydaci do szkół muzycznych
  • uczniowie szkół muzycznych
  • osoby przygotowujące się do konkursów wokalnych
  • chórzyści pragnący jak najlepiej operować swoim głosem w zespole wokalnym.

Data

03 gru 2023

Czas

18:00 - 19:00

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla dzieci,
Dla młodzieży

Instruktor

  • Wioletta Kuchta
    Wioletta Kuchta
    Instruktor

    Wioletta Kuchta

    W 1997 roku ukończyła studia na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego, na kierunku wokalistyka w Akademii Muzycznej w Łodzi. Otrzymała dyplom z wynikiem bardzo dobrym i zaśpiewała wówczas koncert z Filharmonią Łódzką.
    Będąc jeszcze na studiach zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, w partii II Damy „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Reżyserem opery była Gwenda Berndt pochodząca z Australii. Wioletta Kuchta wystąpiła wówczas w premierowym spektaklu, który odbył się 16 grudnia 1995 roku i oczywiście w całym sezonie artystycznym. Później w tej samej operze wystąpiła także w partii Paminy.
    W sezonie artystycznym 1995/1996 wystąpiła w partii Doroty w „Krakowiakach i Góralach” Wojciecha Bogusławskiego z muzyką Jana Stefaniego w reżyserii prof. Andrzeja Żarneckiego.
    Wzięła udział w realizacji udźwiękowienia teatru ekspresji Wojciecha Misiury „De Aegypto” – opera egipska. Nagrań dokonano w studio TONETON w Łodzi.
    Przez wiele lat koncertowała w całej Polsce. Brała udział w licznych warsztatach i szkoleniach.
    W 1998 roku ukończyła Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi.
    Od 1998 do 2018 roku pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu prowadząc tam klasę śpiewu solowego. Wielu jej dyplomantów studiuje w Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku.
    W latach 2000-2007 była dyrygentem chóru kościelnego przy parafii św. Zbawiciela w Pleszewie.
    W latach 1998-2007 była wykładowcą solfeżu i emisji głosu w Studium Organistowskim, w Kaliszu.
    W 2002 roku ukończyła także studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki.
    Obecnie związana jest ze swoim rodzinnym miastem Pleszewem, gdzie od 2001 roku pracuje jako nauczyciel muzyki w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie.
    Od 2012 jest dyrygentem chóru „Lutnia”i członkiem Południowowielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr.
    Staż pracy pedagogicznej 23 lata.