Strona główna Program Warsztaty u artysty
Zdjęcie przedstawia zajęcia ze sztuki

Warsztaty u artysty

Zajęcia plastyczne dla młodzieży od 11 lat.

W dorosłym świecie wymagane jest bycie kreatywnym. Liczy się błyskotliwość, pomysłowość i twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Zajęcia plastyczne należą do jednych z niewielu, które uczą nas tego wszystkiego już od najmłodszych lat. Podczas zajęć rozwijamy wrażliwość wzrokową, dotykową i słuchową. Rozwijamy również spostrzegawczość, uczymy się obserwować zjawiska i ludzi.

Uczymy się analizy, syntezy. Podczas luźnych rozmów w czasie zajęć poznajemy siebie, poznajemy swoją i cudzą wyobraźnię. Rozmowy w czasie zajęć są świadomym działaniem na otwarcie się młodych ludzi na cudzą opinie, krytykę i sprowokowanie ich do umiejętnego wyrażania swojej opinii. Uczymy się dyskusji. Rozmowy o tym co robimy i co nas inspiruje w danym momencie.

Uczymy się tolerancji, empatii i co ważne pracy w grupie. Poprzez sztukę i odpowiednio dobrane zadania młodzież może wyrażać swoje emocje, ekspresje co minimalizuje napięcia.

Miejsce zajęć plastycznych ma być strefą komfortu dla uczestnika zajęć. Wszystkie zadania staram się dostosować do grupy wiekowej. Podnosząc poprzeczkę i wprowadzając coraz trudniejsze zadania staram się, aby były formą zabawy prowadzącą do rozwoju jednostki – samodzielnie w przyszłości działającej, myślącej, twórczej i kreatywnej.

Data

03 paź 2023

Czas

16:00 - 17:30

Etykiety

Dla młodzieży

Instruktor

  • Iwona Wieruszewska
    Iwona Wieruszewska
    Instruktor

    Plastyk, pedagog sztuki, instruktor teatralny. Dyplom Państwowe Studium Animatorów Kultury – specjalizacja scenografia. Praktyka – teatr Wybrzeże Gdańsk. Dyplom z malarstwa – pracownia prof. Andrzeja Niekrasza. Dyplom z rzeźby – pracownia prof. Hanny Ograbisz – Krawiec. Pracownik w instytucjach kultury od 2002 roku.