Strona główna Program Teatr Maska dla Dzieci na Ferie – spektakl „Magiczna Księga”
Zdjecie kolorowe przedstawia scenę teatralna małego formatu. Widac deski sceny ze słojami oraz po bokach brazowe kotary frontowe sceny spięte liną tego samego koloru co kurtyna na wysokości 30% od podłogi sceny. Z tyłu sceny znajduje sie równiez kotara brązowa pofalowana i obejmująca całąszerokość sceny. Na środku tego zdjęcia w jego centalnej części znajduje się graficzny znak Teatru Maska w kolorze niebieskim i białem kojarzący sie z Maska w stylu weneckim.

Teatr Maska dla Dzieci na Ferie – spektakl „Magiczna Księga”

I kolejny spektakl na ferie. Tym razem 06 lutego 2023 roku w poniedziałek na deskach sceny Zajezdni Kultury odbędzie się sztuka teatralna dla dzieci pod tytułem „Magiczna Księga”.

W spektaklu zetkniemy się z rozważaniem, czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie? W czasach, gdy dzieci maja powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, coraz rzadziej sięgają po książki. Wydaje im się to nudnym zajęciem, niewnoszącym nic ciekawego w ich życie. A przecież czytanie książek pobudza wyobraźnię i chęć poznawania świata. Pragniemy Państwu zaprezentować bajkę, która w wesoły i przystępny sposób przekona młodych widzów, że
czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy,
ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złego czarodzieja. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa przed nim Magiczną Księgę Baśni. Gdyby Księga wpadła w te niepowołane ręce, czarodziej mógłby pozmieniać treść wszystkich bajek. Podczas spaceru króliczek odnajduje przypadkowo ukrytą księgę, a ponieważ bardzo się nudzi, postanawia poczytać. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek. W ten sposób poznaje historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chce przeczytać następną bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która wraca po swoją księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księgą. Czytanie bardzo mu się spodobało, więc postanawia częściej odwiedzać bibliotekę.

Na spektakl zapraszamy do Zajezdni Kultury w Pleszewie w dniu 06 lutego 2023 na godz. 12.30.

Bilety w cenie 10zł do kupienia w Zajezdni Kultury, Kinie Hel lub pod linkiem
https://pleszew.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/455203/ref/b24_pleszew/lang

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spektaklu!!!

Data

06 lut 2023
Expired!

Czas

12:30

Koszt

10 zł

Etykiety

Dla dzieci

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury