Strona główna Program Teatr dla Dzieci na Ferie – spektakl „Wielka Ucieczka”
Zdjecie kolorowe przedstawia scenę teatralna małego formatu. Widac deski sceny ze słojami oraz po bokach brazowe kotary frontowe sceny spięte liną tego samego koloru co kurtyna na wysokości 30% od podłogi sceny. Z tyłu sceny znajduje sie równiez kotara brązowa pofalowana i obejmująca całąszerokość sceny. Na środku tego zdjęcia w jego centalnej części znajduje się graficzny znak Teatru Maska w kolorze niebieskim i białem kojarzący sie z Maska w stylu weneckim.

Teatr dla Dzieci na Ferie – spektakl „Wielka Ucieczka”

01 lutego 2023 roku w środę na deskach sceny Zajezdni Kultury odbędzie się spektak dla dzieci pod tytułem „Wielka Ucieczka” w wykonaniu Teatru Maska, w ramach Ferii Zimowych. Będzie to bajka o zasadach bezpieczeństwa.

To spektakl, który w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomaga zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Ponadto ostrzega przed używkami takimi jak: alkohol, narkotyki, papierosy. Żywy udział publiczności w spektaklu dodatkowo pomoże dzieciom zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzysta nie z tej wiedzy w przyszłości. Kangurek ucieka ze szkoły, bo ma dość siedzenia w ławce i słuchania nauczycieli. Na swojej drodze spotyka Tygryska, który stara się wskazać Kangurkowi właściwe zachowania i uzmysłowić mu negatywne konsekwencje i zagrożenia wynikające z nierozważnych i ryzykownych czynów. Tygrysek pomaga Kangurkowi poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uczy go, jak należy zachowywać się w trakcie wakacji i ferii zimowych oraz wskazuje różne inne pułapki, które czyhają na beztroskiego ucznia. Kangurek na swej drodze spotyka również nieznajomego, który próbuje go namówić na wspólny spacer, kusząc na różne sposoby. Poznajemy też mądrą Sowę, która chwali i nagradza rozważnego Tygryska. Ostatecznie nasi bohaterowie razem wracają do szkoły postanawiając się pobawić w odpowiednim miejscu i czasie.

Na spektakl zapraszamy do Zajezdni Kultury w Pleszewie w dniu 01 lutego 2023 na godz. 13.00.

Bilety w cenie 10zł do kupienia w Zajezdni Kultury, Kinie Hel lub pod linkiem https://pleszew.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/455202/ref/b24_pleszew/lang

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!!!

Data

01 lut 2023
Expired!

Czas

13:00

Koszt

10 zł

Etykiety

Dla dzieci

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury