Strona główna Program Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – koncert
Grafika kolorowa przedstawia na niebieskim tle postacie całego zespołu Nocna Zmiana Bluesa w pozach uchwyconych podczas koncertu z instrumentami w rękach. Kazda postać to oddzielne foto, które graficznie tworzy całość. Od lewej widnieje basista z basem akustycznym. Obok niego widać postać gitarzysty w długich włosach, Dalej mamy perkusiste siedzącego za perkusją. JAko czwarty w grafice jest drugi gitarzysta w orientalnych nakryciu głowy z retro gitarą w rękach. Na koncu widzimy postać lidera Sławka Wierzcholskiego trzymający mikrofon i harmonijke przy ustach.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – koncert

08 grudnia 2022 r. zapraszamy na koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa z niesamowitym frontmenem Sławomirem Wierzcholskim.

Sławek Wierzcholski urodzony 19 kwietnia 1958 w Toruniu jest wirtuozem harmonijki ustnej, wokalistą, autorem tekstów i muzyki, dziennikarzem radiowy i prasowym. Założył w 1982 r. grupę Nocna Zmiana Bluesa, której jest liderem do dziś. Jest też członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.
Z zespołem i pod własnym nazwiskiem wydał dwadzieścia osiem płyt, gdzie 4 z nich zdobyły status „Złotej Płyty”. Wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Jako sideman, Sławek gra na harmonijce na kilkunastu płytach takich wykonawców jak m.in. Maanam, Majka Jeżowska, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk i inni.
Sławek Wierzcholski nagrał 3 solowe płyty z towarzyszeniem kultowych polskich artystów: CD „Ciśnienie” z grupą Dżem, CD „Piątek wieczorem z Wojciechem Karolakiem (nagrodzony „Złotą Płytą”), CD „Samotna kolacja” z Krystyną Prońko. Koncertował i nagrywał z bluesmanami amerykańskimi, wśród których byli m.in. Charlie Musselwhite, Junior Wells i Louisiana Red oraz z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych.
Z Nocną Zmianą Bluesa otwierał koncert grupy Blues Brothers (Norymberga 1989) i B.B. Kinga (Warszawa 1996). Sławek jest wykonawcą partii harmonijki ustnej na ścieżkach dźwiękowych kilku filmów i seriali telewizyjnych gdzie wykonywał m.in. kompozycje Krzesimira Dębskiego i Michała Lorenca. Sam stworzył muzykę do serialu TVP „Babilon.pl” (reż. W. Maciejewski), do spektaklu „Historia o Miłosiernej” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz do musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera”. Jego harmonijka pojawia się w serialach telewizyjnych: „Rodzinka.pl” oraz „Ojciec Mateusz”.
Wierzcholski jest autorem i kompozytorem wielu znanych utworów bluesowych, jak m.in. „Chory na bluesa”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker”, „Hotelowy blues”, „Szósta zero dwie” i wielu innych.

Nocna Zmiana Bluesa, to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.
Grają już od czterdziestu lat… A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.

Tym razem zapraszamy na dużą dawkę bluesa. Będzie to druga wizyta zespołu w naszym mieście. Poprzednim razem koncert odbył się w Kinie Hel. Teraz wystąpią w Zajezdni Kultury.
Wbijajcie na prawdziwą muzyczną ucztę, na którą zapraszamy w czwartek 08 grudnia 2022 r. na godzinę 18:00.

Wstęp Wolny.

Data

08 gru 2022
Expired!

Czas

18:00

Koszt

Wstęp Wolny

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury

Czytaj więcej