Zdjęcie przedstawia zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka

Zajęcia sensotyczne, wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Nadrzędnym celem marki Sensoplastyka® jest konstruktywne wspieranie rozwoju kompetencji intra- i inter-personalnych uczestników zajęć. Naszym zadaniem jest stworzenie takiej przestrzeni (zarówno tej fizycznej jak i psychicznej-relacyjnej) aby to umożliwić. Chcemy, żeby dzieci podczas zajęć Sensoplastyka® mogły rozwijać te kompetencje, które są im realnie niezbędne w życiu – czyli między innymi: samoświadomość, decyzyjność, współpracę, kreatywność, konsekwencję i elastyczność w działaniu, silną motywację wewnętrzną, autorefleksyjność, aktywność, innowacyjność, wiarę we własne możliwości.

Zajęcia sezonowe – od maja do września.

Data

27 mar 2023

Czas

14:30 - 16:30

Etykiety

Dla dzieci

Instruktor

  • Marta Szymczak
    Marta Szymczak
    Instruktor

    Pasjonatka sztuki dziecięcej. Pedagog, na co dzień pracująca z najmłodszymi dziećmi. Założycielka warsztatów artystycznych „Art. Class”. Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia pedagogiczne ze specjalnością plastyka, studia podyplomowe Rehabilitacja i Edukacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Od 8 lat pracuje z dziećmi, rozwijając ich pasje i dając młodym artystom możliwość nieskrępowanych działań twórczych. Z pasją, radością i zabawą prowadzi zajęcia sensoryczne już nawet z niemowlętami. Prywatnie miłośniczka muzyki i dobrej książki.