Strona główna Program „Sędziowie Pod Presją” w Zajezdni Kultury
Fotografia kolorowa przedstawia sędziego Igora Tuleye bohatera filmu dokumentalnego pod tytułem "Sędziowie Pod Presją" oraz grupę ludzi z transparentami w jego tle. Fotografia jest kadrem z tego filmu. Sędzia Igor Tuleya na zdjęciu jest najprawdopodobnie podczas jakiegoś wiecu lub manifestacji.

„Sędziowie Pod Presją” w Zajezdni Kultury

23 września 2022 roku w piątek odbędą się warsztaty fotograficzne, spotkania autorskie i projekcja filmu czyli ogólnie zapraszamy na dzień, który będzie skoncentrowany wokół filmu dokumentalnego: Sędziowie Pod Presją.

Program dnia:

– godz. 14:00
Warsztaty fotograficzne z Piotrem Wójcikiem w Zajezdni Kultury.
Piotr Wójcik, fotoreporter, dokumentalista, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2022 roku nagrodzony w konkursie
Grand Press Photo za fotografię przedstawiającą uchodźców z Ukrainy. Autor książek pt: „Cyganie z obu stron Karpat”, „Polskie Wolności”, „Sprawiedliwość”. Ostatnie jego projekty dokumentalne to: „Bytom – Pamięć Pracy”, „Wolności PL-RU”, „Katowice 150+1”, „30/100_PL. 30 lat Wolności” i „Sprawiedliwość”.
Warsztaty bezpłatne

– godz. 16:00
Pod tytułem „Byłeś świadkiem przestępstwa – i co dalej?” odbędzie się spotkanie z sędzią Krzysztofem Urbaniakiem ze Stowarzyszenia Sędziów Polski IUSTITIA, który od ponad 20 lat orzeka w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Pleszewie.
Miejsce: Zajezdnia Kultury
Wstęp wolny

– godz. 17:00
Spotkanie z autorem wystawy fotograficznej pod tytułem „Sprawiedliwość” Piotrem Wójcikiem.
Miejsce: Zajezdnia Kultury
Wstęp wolny

– godz. 18:00
„Sędziowie pod presją”
Film Dokumentalny, prod: 2021 r., czas: 87 minut, reżyseria. i zdjęcia: Kacper Lisowski, produkcja: Iwona Harris
Projekcja niezależnego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego o praworządności pt. „Sędziowie pod presją”.
Po filmie panel dyskusyjny z bohaterami i producentami filmu. Sędziami Igorem Tuleya, Waldemarem Żurkiem i Pawłem Juszczyszynem oraz producentami Iwoną Harris i Kacprem Lisowskim.
Miejsce: Zajezdnia Kultury
Bilet: 17zł (do kupienia w Zajezdni Kultury lub online na https://www.bilety24.pl/inne/1255-sedziowie-pod-presja-80317?id=428552)

 

Zapraszamy !!!

Data

23 wrz 2022
Expired!

Czas

14:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla młodzieży,
UTW

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria
Czytaj więcej