Strona główna Program Projekcja filmu „Kraina Miodu” w Zajezdni Kultury.
Grafika ta, to jest raczej w tym przypadku zdjęcie z gatunku światło-cień. Foto jest w kolorach złoto lub żółto/miodowo - białych. Zapewne kolorystyka jest dopasowana do tytyułu i treści filmu. Fotografia jest fragmentem plakatu do filmu i przedstawia dwie osoby o ciemnych (złotawym) wypełnieniu idących bokiem do nas po jakims niewiele wznoszącym pagórku. W oddali widac niski krzew. Pierwsza postac starsza i wyższa od drugiej (kobieta), idzie podpierając się cienkim kijkiem i na plecach niesie niewielki plecak. Druga osobą, chyba córka idzie za pierwsza osobą, tez bokiem do nas i na plecach niesie proporcjonalnie do swojej wielkości ciała dość duzy tobołek.

Projekcja filmu „Kraina Miodu” w Zajezdni Kultury.

Również 11 grudnia 2022 r. w ramach Kiermaszu Św. Ambrożego ale tuż po zakończeniu samego kiermaszu, zapraszamy na projekcje filmu „KRAINA MIODU” w reżyserii Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanowa.
Film znalazł się w siódemce kandydatów do Oscara w 2020r. i miał dwie nominacje do Oskara oraz wiele innych nagród i nominacji do nagród podczas wielu konkursów i festiwali filmowych na całym świecie.

Opis filmu:
50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników rodukujących miód.

Zapraszamy na projekcje filmu „KRAINA MIODU”, która odbędzie się w Zajezdni Kultury w niedzielę 11 grudnia 2022 r. o godzinie 17.30.

Wstęp Wolny.

Data

11 gru 2022
Expired!

Czas

17:30

Koszt

Wstęp Wolny

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria
Czytaj więcej