Strona główna Program NOCE i DNIE – 50 LAT PO. Między Romantyzmem a Pozytywizmem
Grafika przedstawia kolorowy kadr z filmu Noce i Dnie z roku 1975, na którym na tle pola ze zbożem Jerzy Bińczycki grający postać Bogumiła Nechcica pokazuje w dłoni Jadwidze Barańskiej grające w filmie postać Barbary Niechcic, ziarna zboża wyrośnietego na polu widocznym w tle. Oboje ubranie w kostiumy z epoki w której osadzona jest powieść Marii Dąbrowskiej oraz film Jerzego Antczaka.

NOCE i DNIE – 50 LAT PO. Między Romantyzmem a Pozytywizmem

W dniu 26 listopada 2022 r. w sobotę odbędzie się spotkanie pt. NOCE i DNIE – 50 LAT PO. Między Romantyzmem a Pozytywizmem.

W spotkaniu udział wezmą: Tomasz Miernowski – producent filmowy, kierownik produkcji filmu Noce i Dnie; profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza Jacek Nowakowski oraz Renata Ziętek, kierownik Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.
Ponadto w programie przewidziana jest wystawa multimedialna pt: „Noce i Dnie. Spotkanie w nenufarach”. Zwieńczeniem tego spotkania będzie projekcja pełnometrażowego filmu „Noce i Dnie” w wersji po rekonstrukcji cyfrowej.

Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w imprezie, która odbędzie się w Zajezdni Kultury w Pleszewie o godzinie 17.00

Na spotkanie zapraszają Burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak; Prezes Ośrodka Badań Nad Pamięcią Zbiorową Instytut Muzealny prof. Bartosz Korzeniewski oraz Dyrektor Domu Kultury Przemysław Marciniak.

WSTĘP WOLNY!

Data

26 lis 2022
Expired!

Czas

17:00

Koszt

Wstęp Wolny

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria