Strona główna Program Me And That Man – koncert
Na kolorowym zdjęciu widzimy na pierwszym planie w jego centralnym miejscu od lewej Adama Nergala Darskiego oraz Johna Portera z gitarami podczas grania koncertu. Ubrani w równe stylistycznie ubrania garniturowe oraz kapelusze. W drugim planie na podeście scenicznym widzimy grającego za perkusją Łukasza Kumańskiego. Po bokach perkusji rozmieszczone są wzmacniacze gitarowe, statywy z mikrofonami. A w tle sceny widzimy oświetlenie sceniczne świecące kolorem białym i wiszący duży baner z grafiką bedącą znakiem zespołu.

Me And That Man – koncert

W kwietniu mamy dla Was prawdziwą petardę czyli koncert zespołu Me And That Man, który odbędzie się 15 kwietnia 2023 r. w sobotę w ramach trasy obejmującej m.in. takie miasta jak Bielsko Biała, Wrocław, Gdańsk, Lublin.
Zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka, folku i country składający się m.in. z gitarzysty i wokalisty Adama „Nergala” Darskiego, znanego z występów w zespole Behemoth oraz brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Johna Portera wystąpi na naszej scenie w Zajezdni Kultury.
Oprócz piosenek znanych, mają w planie zagrać też te, których nigdy na żywo nie zagrali. Zespół ma gorącą nadzieję, że na koncerty dołączy do zespołu Sasha Boole, który teraz dzielnie broni swojej ojczyzny. A na pewno nie zabraknie w składzie Johna Portera !

Formacja działa w następującym składzie:
Adam Nergal Darski
John Porter
Sasha Boole
Matteo Bassoli
Łukasz Kumański

Adam Michał Darski, ps. Nergal, również Holocausto, Howlin’ De Ville urodzony w 1977 r. w Gdyni jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą, a także producentem muzycznym. Dziennikarzem magazynu muzycznego Mystic Art. Członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka (Evangelion; 2009).
Adam Darski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w black-deathmetalowym zespole Behemoth, którego jest współzałożycielem. W zespole pełni funkcję głównego kompozytora, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów, okazjonalnie tworzył także jako basista, perkusista i keyboardzista. Już we wczesnym okresie jego działalności zyskał zainteresowanie szeroko pojętej, międzynarodowej sceny muzyki heavymetalowej. Pozostając jednakże przez znaczny okres działalności w artystycznym podziemiu. Ukierunkowana po 2002 działalność zespołu na amerykański rynek muzyczny przyczyniła się do stopniowego, szerszego zainteresowania twórczością Behemotha. W efekcie przewodzony przez Darskiego zespół był pierwszym w historii polskiej muzyki, którego nagrania trafiły na listę Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych (The Apostasy; 2007).
Na przestrzeni wielu lat działalności artystycznej Adam Darski angażował się poza Behemothem w liczne projekty. Był członkiem zespołów Damnation, Mastiphal i Wolverine. Muzyk gościł ponadto m.in. na płytach takich zespołów jak: Root, Hermh, Sweet Noise, December’s Fire, Vader, Mess Age, Frontside i Hefeystos. Okazjonalnie dawał występy sceniczne wraz z zespołami Times New Roman, Nile, Azarath i Fields of the Nephilim, a także z producentem Andrzejem Smolikiem. Obecnie oprócz zespołu Behemoth jest liderem formacji Me And That Man wykonującej muzykę z pogranicza rocka, folku i country.

John Porter urodzony w 1950 r. w Lichfield jest walijskim muzykiem, kompozytorem i tekściarzem, członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.
Studiował politologię na University of Sussex, grywał zarazem na gitarze, występując w klubach muzycznych i pubach.
Po hippisowskiej rewolcie, wyjechał za granicę jak wielu mu współczesnych młodych Brytyjczyków. Mieszkał i pracował w Berlinie Zachodnim oraz Australii (gdzie osiadł jego brat). Od 1976 r. mieszka w Polsce, gdzie związał się z Aleksandrą, swoją pierwszą żoną, i tu zaczął tworzyć, komponować, robiąc karierę jako wykonawca.
W 1977 r. poprzez jazzmana Tomasza Piesiewicza poznał Korę i Marka Jackowskiego. Stworzyli trio o nazwie „Maanam-Elektryczny Prysznic”, późniejszy Maanam. Współpracowali przez około 2 lata, Porter grał tam głównie na gitarze akustycznej i wraz z Markiem Jackowskim towarzyszył wokalnie Korze. Gdy Kora z Markiem nie pojawili się na umówionym koncercie we Wrocławiu w maju 1979 r., John Porter poznał tamtejszych muzyków i wraz z nimi założył Porter Band (gitarzysta: Aleksander Mrożek, basista: Kazimierz Cwynar i perkusista: Leszek Chalimoniuk) i zrezygnował z gry w Maanamie.
Porter Band miał swój debiut podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979 r.. W 1980 r. formacja wydała swoją pierwszą płytę Helicopters. 14 września 1980 r. w poznańskim klubie zarejestrowano koncert Porter Bandu i był to materiał na kolejną płytę. Jednak wydano go z dwuletnim opóźnieniem (gdy PB już nie istniał), a wszystko za sprawą tytułu – Mobilization. Ówczesna cenzura nie pozwoliła na wydanie płyty z takim tytułem, a Porter nie chciał z niego rezygnować. Potem zaczęły ukazywać się solowe albumy artysty: China Disco, Magic Moments, One Love, Wings Inside, Life After Sex, It’s A Kid’s Life i Incarnation.
W międzyczasie razem z Maciejem Zembatym zaczął grać koncerty z piosenkami Leonarda Cohena.
Powrotem do elektrycznych brzmień stała się płyta Right Time z 1991 r. nagrana pod szyldem Mirror. Porter pomieszkiwał wtedy w Londynie, a płyta powstała częściowo tam, częściowo w Warszawie na magnetofonie czterośladowym. Jej producentem był Neil Black.
W latach 90. zniknął z głównego nurtu, do którego niespodziewanie powrócił płytą Alexandria. W 1999 r. wydany został album Porter Band ’99, który okazał się najlepszą elektryczną płytą artysty od czasów Helicopters.
Największy sukces komercyjny odniósł w duecie z dawną wokalistką Varius Manx, Anitą Lipnicką z którą również był związany w życiu osobistym. Jako duat wydali płyty: Nieprzyzwoite piosenki, Inside Story, minialbum pod tytułem Other Stories i ostatnie wspólne wydawnictwo pt. Goodbye. W tym okresie działalności John Porter został uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
W 2016 r. wspólnie z Nergalem stworzył duet z pogranicza rocka, folku i country pod nazwą Me and That Man, który obecnie funkcjonuję jako w pełni działający zespół.

Sasha Boole, właśc. Ołeksandr Bułicz urodzony w 1989 r. w Żytomierzu jest ukraińskim wokalistą i kompozytorem a także pisarzem. Jego muzyka jest połączeniem gatunku country oraz indie folku. Urodził się w Żytomierzu, ale wychował się w Czerniowcach. Podczas studiów na Czerniowieckim Uniwersytecie Narodowym im. Jurija Fedkowycza nauczył się grać na gitarze i zaczął pisać muzykę oraz piosenki.
Jego pseudonim ma być kombinacją dwóch imienia oraz nazwiska dwóch osób: amerykańskiej aktorki porno Sashy Grey oraz angielskiego naukowca George’a Boole’a. W 2016 r. wystąpił jako autor ścieżki dźwiękowej do filmu Dustards. W kwietniu 2017 r. wziął udział we własnym maratonie dając 24 koncerty w przeciągu doby. W październiku 2021 r. Boole wydał postapokaliptyczną powieść zatytułowaną Bluszcz. Boole jako inspirację do napisania książki wymienia amerykańskiego pisarza Cormaca McCarthy’ego. Sasha Boole jest gitarzystą w projekcie Me And That Man, a obecnie zamienił gitarę na broń ponieważ walczy za swoją ojczyznę w Ukrainie.

Matteo Bassoli muzyk urodzony we Włoszech. Związany w różnych okresach swojej działalnośći muzycznej z następującymi formacjami: At the Soundawn, Jesus Ain’t in Poland jako Bjorne V. Makaron, Proghma-C i Sunwôrm. W zespole Me and That Man jest basistą.

Łukasz „Kuman” Kumański to czołowy polski perkusista pochodzący z Gdańska, producent, kompozytor, muzyk sesyjny, o wielkim doświadczeniu scenicznym oraz studyjnym w Polsce jak i na świecie. Artysta o szerokich horyzontach muzycznych posiadający swój własny styl gry oraz nietuzinkową osobowość. Zapraszany jest do współpracy przez wielu uznanych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Nie może Was zabraknąć!!!
Bądźcie z nami na tym muzycznym wydarzeniu, na które zapraszamy w sobotę 15 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:00.

Bilety w cenie 75 zł do nabycia w Zajezdni Kultury, Kasie Kina Hel i na stronie bilety24.pl oraz pod linkiem: https://pleszew.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/457203/ref/b24_pleszew/lang

Zapraszamy !!!

Data

15 kw. 2023
Expired!

Czas

19:00

Koszt

75 zł

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury

Czytaj więcej