Strona główna Program Koncertowe oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę z Big Bandem „Po Godzinach”
Fotografia kolorowa przedstawia Big Band Po Godzinach stojący w półkolu z instrumentami na scenie w Zajezdni Kultury. Przed zespołem stoi perkusja filmy Ludwig na kolorowym wzorzystym dywaniku perkusyjnym firmy Mainl. Zaperkusją na krzesełu perkusyjnym siedzi Św. Mikołaj z Laponii (który odwiedził Pleszew). Za Big Bandem widać na czerwono oświetloną ścianę, która robi piękne klimatyczne tło.

Koncertowe oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę z Big Bandem „Po Godzinach”

Już 18 grudnia 2022 r. zapraszamy na koncert Big Bandu „Po Godzinach”. W programie występu zaplanowano ubieranie choinki w dźwięki najpiękniejszych kolęd czego efektem ma być wprowadzenie w magiczny nastrój Świąt. Tak więc będziemy mogli usłyszeć świąteczny repertuar w zupełnie nowej odsłonie.

Big Band „Po Godzinach” to zespół muzyczny, który tworzą wieloletni byli już członkowie orkiestry dętej z Blizanowa, a powstał on w 2019 roku. Głównym celem tego projektu muzycznego jest rozwijanie i utrwalanie pasji muzycznych oraz propagowanie kultury muzycznej. Liderem Bandu jest Szymon Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunkach: kontrabas klasyczny, kontrabas jazzowy, gitara basowa jazzowa, obecnie student kompozycji i aranżacji w zakresie muzyki jazzowej. Wokalistką Big Bandu jest bardzo utalentowana Kornelia Raźniewska, która ma w swoim dorobku wiele nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych.
Managerem zespołu jest trębacz bandu, Krzysztof Koszela.
Repertuar zespołu stanowią kompozycje zarówno polskiej jak i zagranicznej literatury o charakterze jazzowym, popowym i rockowym. Zespół aktualnie działa w ramach Blizanowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego przy Domu Kultury w Blizanowie i Zajezdni Kultury w Pleszewie.
Wyzwania muzyczne jakie stawia sobie Zespół, motywują członków formacji do nieustającej pracy nad samorozwojem oraz pogłębianiem wiedzy muzycznej, co przekłada się na podwyższanie poziomu wykonawczego jaki prezentuje Big Band. Warto nadmienić, iż zespół tworzą od nieprzerwanie szesnastu lat przyjaciele oraz pasjonaci muzyki. To właśnie pasja i chęć rozwoju sprawiają, że poziom artystyczny kultury Gminy Blizanów i Miasta Pleszew nieustannie wzrasta i wzbogaca się o nowe doświadczenia i przeżycia muzyczne.

Zapraszamy na świąteczny klimat w wersji koncertowej. Artyści wystąpią w niedzielę 18 grudnia 2022 r. w Zajezdni Kultury o godzinę 17:00.

Wstęp Wolny.

Data

18 gru 2022
Expired!

Czas

17:00

Koszt

Wstęp Wolny

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla dzieci,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury