Strona główna Program Finał Pleszewskiego Konkursu Wokalnego Niebanalni 2022
Grafika przedstawia dwa mikrofonu wokalne skrzyżowane na kształt litery X. Są one umiejscowione na środku grafiki. Tłem tej kolorowej grafiki jest nocna fotografia obiektu jakim jest Zajezdnia Kultury w pełnym oświetleniu lamp znajdujących sie w pobliżu, zrobiona od strony tylnego parkingu samochodowego. Ta fotografia została przerobiona graficznie imutując obrazek z duzą ilościa świetlnych refleksów wychodzących od zapalonych lamp i reflektorów umiejscowionych przy Zajezdni kultury, które tworzą białe świetlne linie. W lewej cześci tła widać dodatkowo tory kolejowe oraz niebieską lokomotywe mniejszych rozmiarów.

Finał Pleszewskiego Konkursu Wokalnego Niebanalni 2022

Witamy na Finale Pleszewskiego Konkursu Wokalnego „nieBANAlni 2022″. Spotkamy się ponownie w Pleszewie w sobotę 22 października.
Zapraszamy finalistów konkursu na przesłuchania przed Komisja Konkursowa a także zapraszamy wszystkich chętnych do zobaczenia i wysłuchania tych występów.

Przesłuchania przed Komisją Artystyczną odbędą się w Zajezdni Kultury w Pleszewie przy ul. Kolejowej 3, 63–300 Pleszew od godziny 15.00.

Wystąpią Finaliści:

Kat. I – do lat 14:

– Amelia Przybyszewska
– Blanka Korniluk
– Wiktoria Gierulska
– Martyna Radosz

Kat. II – Open (powyżej lat 14)

– Jana Akutina
– Aleksandra Szklarz
– Daria Salamon
– Lena Sikora
– Małgorzata Prochera
– Marcelina Kołodziejczyk
– Wiktoria Łukowiak

Finał konkursu uświetni koncert pt. ” Lisbon Story” w wykonaniu Kingi Rataj z zespołem.
Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych polskich odkryć wokalnych ostatnich lat. Ta utalentowana krakowianka wielokrotnie brała udział w ważnych przedsięwzięciach muzycznych. Wykonuje fado – nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i portugalsku, opowiada o saudade – utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia oraz wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak również oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców – m.in. królowej fado Amálii Rodrigues, czy Dulce Pontes. Dzięki jej koncertom można przeżyć niezapomniane chwile, przenieść się na moment do innego świata.
Artystka jest laureatką ważnych nagród. Dwukrotnie można ją było usłyszeć podczas tematycznych festiwali. Miała okazję współdzielić scenę z gwiazdami muzyki. Brała udział w 8. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Aktywnie promuje muzykę fado w Polsce.

Po koncercie ” Lisbon Story” odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom festiwalu.

Zapraszamy !!!

Data

22 paź 2022
Expired!

Czas

15:00

Koszt

Wstęp Wolny

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla dzieci,
Dla młodzieży

Lokalizacja

Zajezdnia Kultury Pleszew
Kolejowa 3, 63-300 Pleszew
Kategoria

Organizator

Zajezdnia Kultury