Strona główna Program 31 Finał W.O.Ś.P. w Pleszewie
Grafika kolorowa przedstawia typowy rysunek w stylu Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Mocna, żywa i ostra kolorystyka to harakterystyczne elementy WOŚPowych grafik. W tym roku grafika przedstawia świat podwodny w którym pływają małe i większy różno kolorowe ryby różnych gatunków ale gatunków nieokreślonych. W prawej części grafiki widnieje w dużo większej proporcji wielobarwny konik wodny. Wszystko jest na błekitno granatowym tle sugerującym morskie otoczenie. Dodatkowo w kolorach niebieskich widać narysowane koralowce. Wszytsko tworzy piękny i pozytywny, radosny obraz.

31 Finał W.O.Ś.P. w Pleszewie

Pod hasłem ” Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” zagra w tym roku 31 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał zaplanowany jest w całym kraju na 29 stycznia 2023 roku i jak co roku będzie to niedziela.

Pleszew tradycyjnie zagra dla W.O.Ś.P. I zapewne jak zwykle zagra z bardzo dobrym skutkiem i z dużym zaangażowaniem wolontariuszy oraz mieszkańców.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w propozycjach jakie zostały przygotowane na tegoroczne granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pleszewie.

A tak przedstawia się plan orkiestrowych imprez:
28 stycznia 2023 (sobota) w godz. 16.00-20.00
Orkiestrowy Bookcrossing
miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, ul. Kolejowa 1

w godz. 18.00-20.00
WOŚP-owe Kino z Pawłem Sarbinowskim
miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, ul. Kolejowa 1

29 stycznia 2023 (niedziela) w godz. 9.00-20.00
Kwesta uliczna – Wolontariusze WOŚP

w godz. 10.00-13.00
„Bieg Policz się z cukrzycą”
miejsce: Park Wodny w Pleszewie, ul. Sportowa 4

w godz. 11.00-16.00
Terenowa gra miejska WOŚP-go

w godz. 15.00-17.00
WOŚP dla najmłodszych
miejsce: ZSP nr 2 w Pleszewie, ul. Ogrodowa 2

o godz. 14.00, godz. 15.00 i godz. 16.00
Trzy Przejazdy kolejką wąskotorową za wrzut do puszki WOŚP
trasa: Pleszew – Kowalew – Pleszew

w godz. 16.00-18.30
Licytacje gadżetów XXXI Finału WOŚP
(w przerwach pomiędzy licytacjami występ grupy teatralnej „Co jest grane? Junior”: etiuda pt. „Księżniczki Disneya dla WOŚP”)
miejsce: Zajezdnia Kultury, ul. Kolejowa 3

o godz. 18.45
Koncert Bartasa Szymoniaka w ramach trasy: „Granice”
miejsce: Zajezdnia Kultury, ul. Kolejowa 3
Wstęp Wolny

o godz. 20.00
Światełko do nieba na boisku przy ZSP nr 2 w Pleszewie
ul. Ogrodowa 2

 

A czym jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ???
Akcja została zapoczątkowana przez Brum, copiątkową audycję Jerzego Owsiaka w Programie III Polskiego Radia – spontaniczne datki przesyłane w kopertach i przekazami trafiły na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca.
Nazwa „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” została po raz pierwszy użyta przez Owsiaka w programie Róbta co chceta w ferie bożonarodzeniowe 1991. Pierwszy koncert charytatywny pod szyldem WOŚP odbył się wiosną 1992 w Ciechocinku, gdzie zespół Zdrowa Woda zagrał razem z Jurkiem Owsiakiem.
Początki były bardzo spontaniczne. Z czasem powstała fundacja. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. W ciągu 30. Finałów WOŚP (zbiórek publicznych organizowanych przez Fundację) zebrano ponad 1,75 miliarda złotych. WOŚP kupiła i przekazała blisko 70 tysięcy urządzeń do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. W 2020 roku szacowało się, że co piąty sprzęt w szpitalach pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.
Oprócz zakupów sprzętu medycznego i wyposażenia placówek ochrony zdrowia fundacja zainicjowała, finansuje oraz wspomaga prowadzenie siedmiu ogólnopolskich programów i akcji medycznych i jednej inicjatywy edukacyjnej.

Orkiestra angażuje się również w doraźną pomoc, tak jak było w przypadku akcji „Stop Powodziom” w 2010 roku, gdy Fundacja zorganizowała jednodniową zbiórkę publiczną, której celem był zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi, która zniszczyła regiony położone na południu Polski. Podczas akcji zebrano 2 644 507, 34 złote, a po raz jedyny rozdawano niebieskie naklejki serduszka. Po raz drugi akcję pomocy dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzono w 2017 roku, po nawałnicach, które zniszczyły regiony na północy kraju. Dary o wartości 1,5 miliona złotych przekazano 178 jednostkom OSP podczas spotkania w Bydgoszczy.

Kolejną inicjatywą podjętą przez fundację była akcja pomocy oraz działania informacyjne związane z pandemią koronawirusa w Polsce. W sumie w ramach działań w ramach walki z COVID-19 Fundacja przekazała sprzęt o wartości około 70 milionów złotych i wsparła 467 szpitali, 417 DPS-ów i prywatnych domów seniorów, 60 zakładów opiekuńczo – leczniczych i 23 hospicjów.

W 2022 roku Fundacja WOŚP wydała blisko 20 milionów złotych na pomoc Ukrainie. Organizacja kupiła 1076 urządzeń za ponad 13,2 miliona złotych dla szpitali w Ukrainie oraz 520 urządzeń za ponad 5,3 miliona złotych dla placówek w Polsce. Zakupiony sprzęt to między innymi kardiomonitory, respiratory, aparaty do znieczulania, koncentratory tlenu, pulsoksymetry, USG, EKG, Indywidualne Pakiety Medyczne. Fundacja przekazała również 534 specjalistyczne wózki inwalidzkie. Wsparcie otrzymały placówki z 13 miejscowości w Ukrainie: Użhorod, Równe, Tarnopol, Łuck, Czewonogród, Nowowołyńsk, Kijów, Odessa, Jaworów, Chmielnicki, Lwów, Dniepr oraz Winnica. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadziła również dwa Punkty Pomocy Humanitarnej w Szegini oraz w Warszawie. Organizowana przez Fundację WOŚP 28 edycja Pol’and’Rock Festival odbyła się pod hasłem WOJNIE NIE!
Podczas pierwszego finału Owsiak był w znamiennym wieku niespełna „39 i pół”. Trudno zaprzeczyć, że 31 lat później nadal rozpiera go ta sama młodzieńcza energia, z którą zaczynał WOŚP.

Jej przewodnim hasłem jest, że Wośp będzie grało do końca świata i o jeden dzień dłużej, dlatego zagrajmy z nimi po raz kolejny.

 

Data

29 sty 2023
Expired!

Czas

09:00

Koszt

Wstęp Wolny

Etykiety

Dla dorosłych,
Dla dzieci,
Dla młodzieży
Kategoria